Широкий четвер

23 лют. 2012
23 лютого, в четвер, в 3-А класі завдяки вчителю Хащіній Н.М. та мамам цього класу відбулося чудове свято "Широкий четвер". Учні розповіли гостям про звичаї і традиції, як святкували Масницю в Україні і які обряди треба було виконуівати у кожен день тижня. Мами змагалися на кулінарній виставці - дегустації "Блинці моїх бабусь та матусь", презентували які самі діти. А потім усі частувалися блинцями! Як смачно і цікаво ми провели день широкий четвер!

Вся масниця поділяється вузьку ( святкується в колі сімї, всі ходять до родичів у гості: до батьків, до тещі, до свекрухи і т.п.) і широку, яка починалася з четвера. Тому його іноді і називають широкий четвер, хоча широка Масляниця - це четвер, пятниця, субота і неділя. Свято переміщається на вулицю, на площу, на свіже повітря, де відбуваються не лише пригощання блинцями та варениками, а й зимовими розвагами: катання на санках, на конях, з гірок, на ковзанах, кулачні бої, гра в сніжки і т.д. Про всі ці обряди ділилися спогадами і враженнями матусі 3-А класу та класний керівник Наталя Миколаївна. На згадку про ценй казковий день учні сфотографувалися.